<

TITAN & KIRK KAPITAL ORTAKLIĞI

06-01-2020 - 13:14

 

KIRK KAPITAL, TITAN’ın gelişerek artan kiralama filosu ve dünya genelindeki konteyner operasyonlarını desteklemek için DKK 140 milyon (€ 19m $ 21m £ 16m)  tutarında yatırım gerçekleştirdi. Bu sayede TITAN Containers A/S,  DKK 1 milyar (€ 134m $ 148m £ 114m)’dan fazla değere ulaşmış oldu.

KIRK KAPITAL CEO’su Kim Gulstad TITAN’a yatırım fırsatından ötürü oldukça heyecanlı olduklarını söyleyerek şunları ekledi: “ TITAN’ın öyküsünden oldukça etkilendiğimizi söyleyebiliriz. 1987 yılında Layland Barker’ın garajında tek bir konteyner satmakla başlayıp, 30 yılda soğutmalı konteyner sektöründe dünya lideri olmak! TITAN ile yaptığımız bu işbirliği bizim eşsiz ortaklık stratejilerimize iyi bir örnek. Bu sayede yüksek potansiyele sahip ve hızlı büyüyen bir şirket ile ortaklık gerçekleştirmiş olduk.”

 

Bugün TITAN 30,000’in üzerinde kiralık konteyner filosuna sahip ve 2019 verilerine göre şirketin yaklaşık geliri 520 milyon DKK. TITAN yıllardır kesintisiz olarak konteyner filosunda iki basamaklı büyüme rakamlarına ulaşıyor.

 

Şirket her ne kadar son zamanlarda yatırımlarını azaltsa da, Layland Barker’a göre şirketin KIRK Kapital ile ortaklığa gitmesi şirketin büyüme yönlü stratejisi için çok yararlı olacak. Şirket CEO’su Layland Barker; “KIRK Kapital’in şirketimizin hissedarı olması iş planlarımız ve gelecekteki başarılarmız için oldukça önemli. KIRK Kapiral bizim değerlerimizi paylaşıyor ve inanıyorum ki yetkinlikleri ve katkılarıyla ideal bir ortaklığımız olacaktır.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

KIRK Kapital, aktif olarak şirketlere yatırım yapan bir işletme. Söz konusu ortaklıkla CEO Kim Gulstad ve CIO Andreas Færk TITAN yönetim kuruluna katılmış olacak.

 

TITAN, KIRK Kapital ortaklığı ile aynı zamanda  şirketin bünyesinde aralarında Beck-Pack, Ferrosan Medical Devices, Kompan and Scanmetals ‘in de bulunduğu 11 şirketli mevcut ortaklığa da katılmış olacak. TITAN’ın kurucusu ve CEO’su Layland Barker hali hazırda şirketin %70 hissesine sahip.

 

ABG Sundal Collier  ve  Bech-Bruun Layland Barker’ı, Bruun & Hjejle ve Deloitte KIRK Kapital’i tavsiye ederek bu ortaklığın oluşmasına katkıda bulundular. Arbejdernes Landsbank ise TITAN’I bankacılık ve finansal işlemleri için desteklemeye devam edecek.

 

KIRK KAPITAL hakkında

 

KIRK KAPITAL, Kirk Johansen ailesinin sahibi olduğu bir yatırım şirketi. Kirk Johansen ailesi, LEGO’nun kurucusu Ole Kirk Christiansen ile aynı aileye mensup. KIRK Kapital, stratejik ve finansal yatırımları ile birlikte 8 milyar DKK’lik ( EUR 1.1 milyar) bir hacmi yönetiyor. Şirket aynı zamanda Alliance+, Beck Pack, Exxit59, FMD, Globeteam, Kompan, PNO, Scanmetals, Tacton, TPA ve TPS şirketlerinde uzun süreden beri hissedar olup, yönetiminde aktif rol üstlenmektedir.

 

Daha fazla bilgi için: kirkkapital.dk 

<